3G - pár otázek na Vodafone

22. června 2010 v 15:04 | FatMan |  TechThings
vodafone 3G
3G, jednoduchá zkratka, která dělá vrásky nejednomu zákazníkovi u operátorů. Vlastním již 3. mobilní telefon, který podporuje tuto moderní mobilní síť, ale bohužel dodnes nemůžu využívat výhod této sítě. Samozřejmě, že někteří mohou, ale musí bydlet buď v Praze nebo v Brně. Všichni mobilní operátoři slibují již nějakou dobu, že ČR bude další zemí s 3G. Podle posledních zpráv by měla být naše malá země pokryta touto sítí do konce roku 2010 (aspoň z velké části).

Na internetu se objevují průběžně nejrůznější tiskové zprávy a články, které slibují rychlý mobilní internet. Nedalo mi to a osobně jsem se zeptal mobilního operátora Vodafone. Položil jsem mu 4 jednoduché otázky, které mě zajímají. A zde jsou:

Otázka:
1) Jestli původní zpráva, že společnost Vodafone ČR zvládne pokrýt do konce roku 2010 signálem 3G sítě všechny krajská města a 30 dalších. Můžete uvést, která města by se měli dočkat pokrytí v nejbližší době?

Odpověď Vodafone:
Všechna krajská města pokryjeme rychlým mobilním internetem 3G ještě letos, k nim do konce roku přidáme další, celkem bude letos 3G od Vodafonu pokryto 60 měst a obcí.
Jmenovitě jsme zatím zveřejnili města a obce, která budou pokryta do konce září: Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, Zlín, Plzeň, Ústí nad Labem a Liberec a dále v těchto obcích: Šenov, Vratimov, Petřvald, Příbram, Napajedla, Otrokovice, Starý Plzenec, Jablonec nad Nisou, Chlumec, Sokolov a Prostějov.


Otázka:
2) Budete měnit i datové tarify a jejich cenovou politiku při zavedení 3G sítě?

Odpověď Vodafone:
Zákazníci mohou 3G data využívat se stávajícími datovými tarify, za zrychlení si nic nepřiplácejí.
Současně s rostoucím 3G pokrytím a vysokou poptávkou po rychlých mobilních datech budeme v budoucnu na trh uvádět i nové datové tarify.


Otázka:
3) Kde uvízl vývoj a rozšíření 3G sítě v ČR, když třeba Rumunsko má kompletní 3G síť.

Odpověď Vodafone:
Intenzivní výstavba 3G je nyní naší velkou prioritou. Budování sítí 3G má smysl nyní, kdy existuje odpovídající zákaznická poptávka. Tu jsme dříve výrazně podpořili také tím, že jsme zákazníkům nechali možnost vyzkoušet si mobilní internet na půl roku zdarma. Díky tomu výrazně narostl počet uživatelů mobilního internetu a objem stahovaných dat se meziročně ztrojnásobil. Na měsíc zdarma mají zákazníci možnost vyzkoušet si nyní i 3G.

Otázka:
4) Uvažujete o testování technologie LTE?

Odpověď Vodafone:
LTE skupina Vodafone testuje, nicméně reálné uplatnění této technologie pro větší skupiny zákazníků je otázkou let.

Na otázky odpovídal:
Miroslav Čepický
Spokesman
Vodafone Czech Republic

Co z toho plyne? Můžeme si za zpomalení vývoje 3G sítě sami, dříve nebyl dostatečný zájem o rychlý internet. A co LTE? Tak na tuto technologii můžeme zapomenout, podle mě se začne testovat tato rychlejší varianta 3G v ČR až kolem roku 2015. Ale snad se pletu a již brzy nás operátoři pokryjí rychlým mobilním internetem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mackling mackling | Web | 27. září 2016 v 23:07 | Reagovat

všechny sms pujčky bez poplatku O_O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama