Google Pack - kompletní balík programů pro každé PC

14. ledna 2010 v 14:28 | FatMan |  Software
Společnost Google je známější než kdykoliv předtím. Nyní ohromuje svět nejen kauzou s Čínou, ale i ze svým novým mobilním telefonem Nexus One. Spousta novinek a funkcí je na dením pořádku. Ovšem myslí i na běžné uživatele a nabízí jim Google Pack.

Co je Google Pack?
Jednoduše řečeno se jedná o balíček programů, které jsou zdarma. Je tvořen těmi nejdůležitějšími programy, které by neměli chybět na žadném PC. A nyní si je představíme:

Webový prohlížeč Google Chrome
Velmi kvalitní a rychlý webový prohlížeč. Sám již využívám Chrome ve verzi 4.0 a pomalu přecházím na něj. Nejen jeho použitelnost, ale i pluginy jsou velmi dobře zpracované. V teste, které jsem prováděl vyšel jako velmi dobrý. Můžete se sami přesvědčit: MegaTest - 12 internetových prohlížečů, které nabídne Windows

Prohlížeč Firefox s lištou Google Toolbar
Nabízí i další internetový prohlížeč, který není nutno představovat, ale s menší vylepšením od Googlu.

Google Earth
Velmi populární mapy od Googlu. Tentokrát v podobě aplikace, díky které můžete objevit celý svět, ale i Měsíc a Mars. Disponuje mnohými funkcemi :
  • Přiblížení z vesmíru až na úroveň ulice - cestujte po celém světě
  • Vyhledání map, tras jízd, hotelů, restaurací apod.
Google Desktop
Velmi dobrá aplikace ve stylu bočního menu jako je u Windows Vista a 7. Mezi standartní moduly gadget patří hodiny, kalendář, poznámky ale i přehled příchozích emailů z vašeho gmail účtu. Můžete si je doplnit o řadu jiných a zajímavých modulů. Nabízí i prohledávání vašeho PC a internetu zároveň. Disponuje i horkými klávesami pro usnadnění práce.

Adobe Reader
Na každém PC by neměl chybět i tento program pro obrazení, tisk a prohledávání souborů PDF v nově navrženém rozhraní. Zabezpečení dokumentů a spolupráce prostřednictvím online schůzek v reálném čase.

Lišta Google Toolbar pro prohlížeč IE
Samozřejmě Google myslí i na uživatele Internet Exploreru a nabízí jim doplnění o Toolbar. Třeba jen pro rychlější hledání.

avast! antivirový program zdarma
Ačkoliv využívám jenom nový antivir od společnosti Microsoft a to Microsoft Security Essentials. I tento program Avast vám ulehčí spaní a zdarma zabezpečí PC.

Google Apps
Velmi slušné On-Line aplikace, ano on-line. Nejsou přímo naistalované na vašem PC, ale umožnují vám využívát internetové nástroje od Googlu. Například kalendář, dokumnty (menší náhrada balíků office) a hlavně email. Vytvoří na vašem PC možnost využívat gmail jako hlavní poštovní klient. Ovšem, že tyto aplikace jsou pomalu předvojem webového operačního systému Chrome OS.

Picasa
Asi nejzajímavější program z celé nabídky. Nejedná se o nic extra, ale ovládání, rychlost a některé funkce opravdu vynikají. Velmi kvalitní vyhledání, úpravy a sdílení fotografií v několika sekundách. Velmi snadná práce a prohlížení fotek na vašem PC. Ve verzi 3.6 již disponuje rozeznáváním tváře, což vám pomůže pro kategorizování všech fotek na vašem pc a hlavně vyhledávání.
Další dobrou vlastností je možnost nahrávání na web přímo z programu.

A teď jenom menší ukázka co můžete na fotografii vylepšit:Před
Po


Tento celkem podařený balík programů naleznete na této adrese pack.google.com. Samozřejmě, že můžete najít zajímavější balíky od nejrůznějších autorů, ale zde máte jistotu, že instalujete prověřené a bezpečné programy.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Used PC Wholesale Used PC Wholesale | Web | 19. července 2017 v 15:02 | Reagovat

Nice Blog Post !

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama