Google Chrome OS - zbytečnost?

20. ledna 2010 v 11:24 | FatMan |  Software
Pokdu si myslíte, že nyní začnu se navážet do chystaného operačního systému Chrome OS, který je pod taktovkou Googlu, tak se mýlíte. Ačkoliv jsem znám tím, že linux nepodporuji. Ale když si ho veme někdo tak schopný do parády, jako je Google, tak nejsem proti.
Proč zbytečnost?
Vývoj takového systému bude poměrně dlouho trvat. Než si najde své místo na trhu, své uživatele atd. Jak jsem mohl vidět na youtube.com, tak Google má již vlastní operační systém a to velmi schopný. Ačkoliv je hlavně určen pro mobilní zařízení (chytré mobily), začíná se ukazovat i na netbooku, smartbooku, ani nevím jak to zařízení přesně nazvat. Tím operačním systémem, který vyšel z dílny Googlu, je Android.

Raději se podívejte sami:O Androidu se dá říct, že je postavený linuxu. Takže proč Chrome OS? To se dozvíme až uvolní první oficiální verzi. Na druhou stranu Android již má širokou základnu a to s více jak 20 tisíci aplikacemi.
Podle informací, které jsou mi známi, tak Google Chrome OS bude vytyčen pro specifická zařízení. Možná se dočkáme nějakého tabletu. Ale i tak, nejsou si tyto 2 operační systémy dost podobní ve využití?


Něco trochu na čtení:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama