Facebook na mobilu- vévodí iPhone s 25 mil. uživatelů

18. ledna 2010 v 12:35 | FatMan |  Facebook
Facebook, kdo by ho neznal, že? Dnes se nedá mluvit o něm jako o webu, ani o sociální síti, ale jako o komunáktoru. Začíná se rozšiřovat všude. Přímo miliony uživatelů jej využívají nejen na PC, ale i na mobilních zařízení. Tím myslím všechny typy mobilních telefonů, jak ty "chytré" tak i ty "hloupé". Buď je v základu součásti mobilního telefonu nebo si jej můžete do telefonu stáhnout jako aplikaci.
Na prvním místě jsou majitelé iPhonu od společnosti Apple. Je jich neskutečných 25 144 276 uživatelů, toto číslo udává aktivní uživatele za měsíc.

2. místo : BlackBerry® smartphones s 13 165 083 uživateli
3. místo : Android s 381 125 uživateli
4. místo : T-Mobile Sidekick s 259 932 uživateli
5. místo : Palm s 249 460 uživateli
6. místo : SonyEricsson s 172 864 (fanoušci aplikace)

Bohužel se mi nepodařilo získat čísla pro OVI (Nokia) a Windows Phone (Microsoft). Samozřejmě, že tyto čísla nejsou zcela přesná, ale postupem času můžeme očekávat významný pokrok ve využívání facebooku na mobilu. Tak jak se dříve pomalu stala součástí každého mobilu kamerka (foťák), tak se Facebook stane běžnou součástí každého mobilu.

A nyní jen pár odkazů ke stránkám na Facebooku, které se věnují mobilům a faceboku na nich:

Proč nemám Facebook na mobilu?
Je to jednoduché, jsem student. To znamená, že nerad vyhazuji zbytečně peníze. Tím nemyslím nákup mobilu podporujícího Facebook na mobilu, ale placení internetu v mobilu. Do dnes je stále drahý a pomalý. Nemusím na mobilu disponovat super rychlým připojením, stačí pomalejší, ale uvítal bych nižší cenu :)

Údaje jsou získány z Facebooku
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kuba Kuba | 18. ledna 2010 v 14:18 | Reagovat

Taky bych uvítal datový tarif, nebo nějaký druh internetu v mobilu klidně i s FUP, ale za cenu do 100 kč. Využil bych ho ovšem jenom ve vlaku, wifi je dnes již opravdu všude.  :-)

2 Silvie Silvie | E-mail | 8. ledna 2018 v 15:03 | Reagovat

Dnes už jsou super tarify i s internetem, ale jinak souhlas, wifi je už dnes skoro všude :). Jinak, dám tip na iPhone se zárukou z druhé ruky, mám z tama mobil já i můj přítel a vše šlape, jak má. www.bugo.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama