Facebook - když chci být online jen pro někoho

22. ledna 2010 v 23:56 | FatMan |  Facebook
A opět jsem zde s menším návodem jak si pohrát s nastavením na FB (facebook). Samotná síť zná asi tak dva typy uživatelů. Ten první se vyznačuje tím, že si přidává mezi přátele na FB jen ty reálné, opravdové. Pak je tu ta druhá skupina, takový uživatel se snaží mít co největší počet přátel na FB. (možná si tak řeší pocit méněcennosti, nevím :).

Ale málokdo se porozohlédne po nastavení a funkcích. Jednou takovou užitečnější je si uspořádat přátele mezi skupiny (seznamy). Takový přátelé mohou být ve všech skupinách nebo v žádné.

Je to jednoduché, stačí přejít mezi seznam všech svých přátel (1). A kliknout na na vytvoření nového seznamu (2). Jak si můžete všimnout, tak už pod prvníma dvěma jmény v kontaktech jsou označeny skupiny kam patří. První kontakt patří do skupiny "Friends" a druhý do "Friends" a "Old High School".

Při vytváření nového seznamu jako vždy zadáte název skupiny a rovnou můžete vybrat i kamarády, kteří do ní mají patřit. Ale nemusíte, dají se dodatečně přidat.

Zde máme druhý způsob. Pokud již máme seznam vytvořen, tak můžeme přátelům jednotlivě navolit kam mají patřit. Podotýkám, že mohou být i v několika skupinách nebo i v žádné.


Pro některé jsem online, pro zbytek offline

A tady je ta menší vychytávka. Často využívám chat, ale co když pro některé nechci být online. Jednoduše řečeno, aby mě neotravovali. U každé skupiny máte vpravo zajímavou ikonku, mě připomíná indikátor stavu baterky :) Stačí na ni kliknout a pro danou skupinu lidí jste offline. Zbytek vás vidí jako online.
Po opětovném kliknutí se opět zapojíte do stavu online. Takto se můžete vyhnout i třeba těm, kteří neptří do žádné skupiny.
Doufám, že vám tento další mininávod pomohl, nebo jenom poradil.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama