Vysílání HD je běžné, v roce 2010 již ve 3D

29. prosince 2009 v 14:18 | FatMan |  TechThings
Pokud se podíváme na televizní kanály, tak momentálně probíhá u nich menší evoluce. Sledujeme nejrůznější pořady, filmy a dokumnety ve formátech typu HD. Toto se stane již brzo absolutním standartem. Ale když něco je běžné, tak se objeví otázka typu "Co dál?".

3D je další krok
Společnost DirectTV oznámila, že plánuje v roce 2010 zahájit vysílání programů ve 3D. Ale je zde menší háček. Nebude se jednat o běžné 3D tak, jak známe třeba z kin. Tentokrát vám nepomůžou žádné 3D brýle (možná).
Není 3D jako 3D
Nuntostí sledovat vysílání ve formátu 3D HD je zakoupení speciální televize. Momentálně ploché televize 3D HDTV vyrábí pouze několik společností a jsou poměrně drahé. Ale která technologie nebyla na začátku drahá, že?
Kdy?
DirecTV by chtěla spustit takové vysílání v březnu roku 2010, ale vše je zavíslé na vypuštění satelitů. Takže vše bude opět zavislé na finančních možnostech společnosti a jiných aspektech.
Ale nemusíte se bát, že budete muset v budoucnu kupovat 3D HDTV. Pravděpodobně bude možnost aktualizovat firmware pro sledování 3D HD vysílání, ale pouze s využitím 3D brýlí. Rok 2010 bude zřejmě bohatý na zavádění nových technologií.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama