FaceBook - pojďme se tlačit

29. prosince 2009 v 13:24 | FatMan |  Facebook
Ačkoliv jsem byl proti používání FB, nakonec jsem podlehl. Na jednu stranu můžu opět pokecat s lidmi, které už nepotkávám a vím jak si žíjí. Sem tam si zahrát nějakou tu hru. Zní to jako ideální komunikační prostředek. Ze začátku možná byl, ale nyní se zdá, že FaceBook je jen velká soutěž.
Nestačí mi 50 přátel?
Osobně jsem to možná podcenil. Nyní mám již přes 100 lidí v kontaktech, ale všechny znám osobně a stále si uvědomuji, že nemám všechny lidi z minulosti. Ale když se podívám k ostatním, tak nechápu proč mají 500 lidí. A to se možná držím u zdi, jsou i horší případy. Ale aspoň vím jedno, když kohokoliv z mých přátel na FB potkám v reálu, tak vím jeho jméno.

Skupiny aneb tlačíme se
Chápu když se člověk zařadí do nějaké skupiny se společným zájmem, ale některé jsou trapné. Snaží se pouze nahromadit co nejvíc lidí. Některé skupiny se snaží jenom nachytat lidi na jejich naivitu.
Hrajeme nebo jsme nuceni hrát?
Asi jako každý jiný, jsem se nechal zlákat hrami na FB. Ale když se na ně podívám z nadhledu, tak vás jenom nutí hrát, bez jakéhokoliv cíle. Hry bez příběhu a jenom o pouhém hromadění. K hraní potřebujete jen uklikat myš k smrti :) O ničem jiném to není. Ale možná se jednou dočkáme hry, která bude obsahovat nějaký příběh i zápletku.


Aplikace na dvě věci
Denně mě otravují nějaké aplikace, které se jenom snaží o největší počet lidí, které ji používaji. Snad, jelikož u některých nechápu jejich smysl. Můžete si říct, že nějakou používáte absolutně pravidelně? Já teda ne, a kolikrát výsledek je na tolik úsměvný, že se k ní již nevrátím. Bohužel mají ve zvyku stále otravovat. Jak se takových otravných hlášek, zpráv a upozornění zbavovat jsem psal v tomto článku Nechcete být otravováni aplikací na Facebooku? (mini-návod).

Soukromí?
Pokud uvažujete o nějakém soukromí, tak by jste neměli být na FB ani sekundu :)

Na druhou stránku ....
FB patří mezi fenomény naší doby, sám v něm vidím dobrý potencionál. Ale byl bych raději, kdyby byl kvalitněj zpracovaný. Ne každá aplikace by měla být vypuštěna, ale zatím FB není o kvalitě ale kvantitě. Což je velká škoda. Během jednoho roku se FB zvětšil o 200 miliónů uživatelů, na nynějších 350 mil. Jen tak dál, ale kvalita je cennější.
Co mi chybí na FaceBooku?
Jak jsem již několikrát zmiňoval, je to kvalita aplikací. Někdy méně znamená více. Druhá věc je tlačítko "líbí se mi", opravdu proč nemůže být i tlačítko "nelíbí se mi". Vždyť ne vše musí být pěkné.
Vzhled mě už omrzel, sice jsou způsoby jak je změnit externí utilitou. Ale proč již dávnou nejsou součástí různé vzhledy, tam by mohlo mnoho lidí projevit svou kreativitu. Ta modrá mě už nějak nebaví.

Takže jednoduše na závěr
Jak bude vypadat FB na konci roku 2010? Víc lidí, víc aplikací, víc otravných hlášek? Nebo konečně půjde cestou kvality? (kvalitnějších aplikací a vychytávek) No, nechme se překvapit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tomikcz Tomikcz | 30. dubna 2010 v 12:28 | Reagovat

zkus geochallenge. Clovek si soutezivym a zabavnym zpusobem rozsiri zemepisne znalosti:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama