Chromium OS - je to vůbec OS?

20. listopadu 2009 v 9:36 | FatMan |  Software
Tento týden je plný novinek, ale tou nejkontroverznější je od společnosti Google a tím je Chromium OS. Na serveru youtube běží videa jak nový systém vypadá. Některým lidem se jej podařilo rozběhat (mě ne). Ale co to vlastně je Chromium OS? Mám tu pro vás přímou ukázku tohoto systému, která se rozšířila po českých "tech" stránkách.


Ale jak koukám, nemyslím si, že jej budeme moci zařadit do standartní rodiny OS (operačních systémů). Další otázka je jaké budou hardwarové nároky. Možná se dá soudit, že poběží i na slabých počítačích, když je tak ořezaný. Jedná se stále o takzvanou beta verzi (nebo něco podobného), jen finální verze nám může přesněji napovědět kam zařadit tento systém.
V titulku článku se ptám jestli se jedná o operační systém jak ho známe, ale jak můžete posoudit sami, je založen hlavně na internetu a internetových aplikacích. Ty jsou sice nyní v kurzu, ale zajisté mají před sebou ještě velký kus cesty k dokonalosti.

Tak jak se začal vyvíjet operační systém, tak se začal oběvovat termín NOS - Network operating system. Obecný termín popisující distribuované souborové systémy (např. NetWare, LAN Manager, NFS, VINES). Není tedy nyní vytvořit další zkratku? Dle mého názoru Chromium OS by měl být označován jako WOS - web operating system, nebo máte jiný názor či návrh?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama