Skotsko -den 0 a 1

13. listopadu 2008 v 13:11 | FatMan |  >>> Skotsko <<<
Zdravím. Tak již jsem ve Skotsku.

Myslel jsem, že je nejlepší cestovat letadlem. Je to sice pravda, ale nyní jsem chytřejší. Pokud bude možno, tak příště raději si připlatit a letět jedním letadlem, než někde přestupovat. Z Brna jsme vyletěli se zpožděním asi 40 minut, do Londýna jsme tedy dorazili v 18.45 a další let do Glasgow letěl 19.45, přičemž odbavování končilo v 19.05. Jak sami tušíte, byl to fofr. Za 20 minut proletět veškeré kotroly, přeběhnout celé letiště a pak zase další kontroly nebylo vůbec snadné. Další přítěž byla se rychle zorientovat na londýnském letišti. Naštestí jsme to zvládli, sice spocení a uhnaní jak dobytek. Navíc jsme, podle zkušenějších cestovatelů, překonali rekord, jelikož na něco takového potřebujete minimálně jednu hodinu.
Na letišti v Glasgow nás vyzvedl Martin (náš člověk z agentury) a převezl nás do Greenocku na koleje. Jel jak drak a výmačkl z té dodávky maximum. Jelikož již bylo 23.00, tak nás dočasně ubytovali na různých pokojích s tím, že nás na druhý den přestěhovali. Bydlíme v bytech po 10, každý má vlastní pokoj a máme společné sociálky a kuchyň. Na jednom a i na druhém konci chodby máme sprchy a WC, takže celkem vpoho. Internet je zadarmo (nějak rychlý není, ale stačí) a uklízí zde kazdý den (společné prostory). Takže celkem fajn bydlení.
Dnes (13.11.08) nám nechali volný den, ať se aklimatizujeme. Nedaleko je Tesco a Lidl (ten je přes ulici). Vedle hlavní budovy je AquaPark :). Je tu čisto a na skotské počasí docela fajn. Dnes ještě vyrážíme na menší obchůzku do města.

Nejaké to foto: zde
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama