Dodatek k článku Linux - systém bez budoucnosti!

9. dubna 2008 v 13:14 | FatMan |  Software
Ach ty naše komunity. Když jsem si přečetl reakce k článku Linux - systém bez budoucnosti ! , tak jsem se jenom pousmál. Jen by mě zajímalo, jestli tento článek vůbec četli?
Pro všechny: zmiňovaný článek je striktně subjektivním názorem, založený na vlastních zkušenostech.
Pro mk: nikdy jsem o sobě netvrdil, že jsem expert na linux, nepíší to v článku a ani tak nechci působit. Jen jsem zveřejnil svůj názor z pohledu člověka, který je zvyklý na Windows, a má zájem se dozvědět o konkurenčních systémech.
Licence na programy pod Win? Linuxový fandové asi neví nic o tom, že i pod Win jsou programy zdarma. Člověk nemusí být milionář, aby si pořídil kvalitní programy. Jedinou licenci jsem zaplatil a to za Windows. Jinak využívám licence pro studenty, nebo i MSDNA.
Upozornění pro všechny, nikdy nekritizujte linux, protože reakce následované budou hodně záporné, dokonce i vulgární. Dá se to přirovnat k dráždění hada bosou nohou. :)

Článek upraven. Abych nenabádal k ilegálnímu používání softwaru.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Marty Marty | E-mail | 9. dubna 2008 v 15:07 | Reagovat

Klidně si Linux kritizujte, ale nikdy ho nesrovnávejte s Windows.

2 Petr Tomeš Petr Tomeš | E-mail | Web | 9. dubna 2008 v 16:33 | Reagovat

"Hodně lidí mi potvrdilo, že pro studium mohu používat jakýkoliv software, ale pokud na něm chci vykonávat svou práci, za kterou jsem placen, nebo i jinak, tak si již musím pořídit licenci...... atd."

Že tomu neorzumíte, bych ještě pochopil. Ale že ze sebe budete chtít dělat blbce a zjišťujete si informace tak, co si myslí lidi, namísto toho abyste si četl licence softwaru v hodnotě stovek a tisíců korun, to se snad ani jinak komentovat nedá.

3 Bottle of Rum Bottle of Rum | 9. dubna 2008 v 16:34 | Reagovat

Este ti nedoslo ze Linux nie je windows?

Pokial ti nevyhovuje Linux, FAJN

4 Handy Handy | 9. dubna 2008 v 21:31 | Reagovat

Hmm, Widle jsou dobrý leda tak pro pařany a pro zběratele virů :P

5 Standa Standa | 9. dubna 2008 v 21:37 | Reagovat

To, ze jste zakazal diskusi u predešlého článku, mě jenom utvrdilo v tom, že nemáte vůbec páru o věcech, které píšete.

Doteď funguju - bohužel - na Woknech, ale včera jsem si konečně objednal CD Ubuntu 7.10 a těším se na to, až dám Billovi sbohem. Důvody, proč přejít na Linux, jsou dobře popsány třeba na proc.linux.cz. Mě přesvděčily.

Pro mě je hlavní důvod hlavně svoboda volby legálního OP zdarma, který dělají chytří lidé pro chytré lidi. To, že celej svět jede na Woknech, přece neznamená, že jsou nejlepší. Určovat měřítko kvality OP podle velikosti konzumní masy, která je nucena ho používat, je bizarní.

Užíváním Woken pouze podporujete ohromný byznys, který má dost peněz na to, aby nadále udržoval závislost svých uživatelů na sobě samém. To se projevuje třeba i tak, že ty samé firmy, které dělají antiviry, chrlí do světa z druhé strany tuny virů, které jsou cíleny na masového uživatele PC a tedy  Woken. Stejně tak SPAM - týdně stovky emailů slibujících nějaký soft zdarma jsou zásluhou monopolní politiky Microsoftu.

Linux je podle mě pro lidi, ktěří vědí, co od svého kompu chtějí. Je to tom, vybočit z davu. Vybrat si svůj systém a udělat si to prostě po svém. Já už se těším.

A už mě fakt nas*** ta zájmová lobby, která dělá z běžných lidí kriminálníky. Já přece nejsem žádný zloděj, když chci OP zadarmo! Nechci se dočkat doby, kdy do nás budou strkat čipy, aby kontrolovaly, jestli nemáme "pirátský" Wokna...

6 Prema Prema | E-mail | Web | 9. dubna 2008 v 22:06 | Reagovat

udivuje me, ze jiz dost lidi napsalo, ze nevim o cem pisi. Prosim uvedte z ceho tak soudite, protoze jsem nepsal zadny navod, pouze dojmy z linuxove distribuce.

7 wortyr wortyr | E-mail | Web | 9. dubna 2008 v 22:07 | Reagovat

Četl jsem minulý článek i část diskuze pod ním.

Pokud píšeš, že se jedná o názor - v pořádku, ale potom by měl být příspěvek i tak koncipovaný a ne plný technických nepřesností a nesmyslů. Minimálně by bylo vhodné si věci ověřit, protože neznalého uživatele tímhle leda zmateš a to podle mě není fér.

Základní problém je v tom, že přistupuješ ke GNU/Linux jako k Windows. To ale principiálně podle mě nejde. Je to jiný operační systém, tudíž se u něj musí i jinak myslet.

Navíc, zobecňuješ věci na všechny uživatele, což ale dost dobře nejde. Je tomu přesně 4 měsíce co jsem nasadil Ubuntu jedné paní, která je typický BFU. Má dualboot. Od té doby byla ve Windows 2x a nemůže si "ten linux vynachválit, jak je to logické a jednoduché".

Pro příště bych doporučoval příspěvek takového charakteru psát delší dobu a důsledně ověřit fakta. Bude mít potom podstatně větší hodnotu :-).

8 Shadow Shadow | Web | 9. dubna 2008 v 22:24 | Reagovat

Úsměvné, ale současně smutné. Zrovna když jsem chtěl v kontextu přispět svou troškou do mlýna, zjistil jsem, že to nejde. Jak to tak vypadá, autor není schopen unést kritiku či jiný názor. Je to paradoxní, když sám něco kritizuje, což považuje za OK, a když pak někdo kritizuje jeho kritiku, tak zamyká diskuse.

9 Standa Standa | 9. dubna 2008 v 22:27 | Reagovat

Souhlas s komentem [7] - tohle není špatný blog, ale vyznačuje se jistou uspěchaností. Jako by jeho autor hrozně moc toužil mít taky svůj blog, ale už se moc neohlížel po světě okolo.

Blogy jsou teď trendy, ok, ale kdo ví, jak dlouho ještě budou. Kvalita blogu se pozná podle základního měřítka - blogger musí vědět, s jakým cílem si blog založil a proč pro něj má cenu věnovat čas jeho psaní. Pokud v tom tápe a blog si založil, aby se svezl na současné vlně, kdy každý touží obšťastňovat svět svými názory, tak mu to počáteční nadšení dlouho nevydrží.

A jak správně napsal kolega u komentu [7] - kvalita technických blogů záleží na fundovanosti jejich autora. Máte každý názor ověřený z několika zdrojů? Jste si jistý, že jste něco nepřehlédl? Neuniká vám nějaká maličkost, kvůli které vás diskutující naberou na vidle nebo roznesou na kopytech? Né? Tak potom snad raději honem pryč od klávesnice.

V blogosféře se prosadí jenom kvalitní názory. Tento blog je na ně povážlivě chudý...

10 Prema Prema | E-mail | Web | 9. dubna 2008 v 23:10 | Reagovat

Je pravda, ze zrovna tyhle me 2 clanky jsem sil horkou jehlou, ale nepsal jsem jako recenzi, kritiku nebo neco jineho. Pokud se chci napsat clanek na nejake tema zaobirajicim se necim konkretneji, tak vetsinou vychazim i z nekolika zdroju......

Pokud bych mel napsat o linuxu takzvany fundovany clanek, musel bych sedet za komplem nekolik dni, abych nahodou neco nevynechal ci nekoho neurazil.

to [7]: mym zamerem bylo jen predstavit svuj dojem

Necekal jsem, ze se "linux komunita" bude zde nejak prezentovat, rento blog je vice mene  pro uzivatele Windows.

11 tomfi tomfi | E-mail | 9. dubna 2008 v 23:16 | Reagovat

Ahoj,

myslím že jsi dobře napsal svoje postřehy jak v předešlém tak v tomto článku.

Jenom si dovolím vrátit se k tomu, že jsi byl "linux komunitou" odmítnut.

Mnoho lidí co se o linux zajímají jsou opravdu spíše techničtější povahy a jsou na linuxu právě proto, že se dostali do fáze, že jim systém windows přestal dostačovat a dychtili po něčem jiném, případně chtěli se dozvědět/ovlivňovat více než co windows dovoloval.

Naproti tomu mnoho lidí šáhne po linuxu ze zvědavosti, ale nemají potřebnou motivaci(pocit že mi to nevyhovuje, chtít něco nového se naučit a podobně), trpělivost, houževnatost, čas a často ani inteligenci.

Linux je systém unixového typu, ty vždy vyžadovali nejprve otevřít příručku, než vůbec začnu něco dělat. Odměnou je po čase efektivita práce (pozor píšu práce, ne efektivita klikání!!) kterou si lidi znalý pouze windows ani neumí přestavit. Windows oproti tomu jsou koncipovány tak, že hned od začátku jste schopen je využívat téměř bez znalostí. Tento rozdíl odradí mnoho nových uživatelů linuxu, pokud ne to, tak to že se musí něco dozvědět o systému se kterým pracují, protože filozofie je taková, že u auta by jste taky měl vědět, že k tomu aby jelo musí mít 4 nafouknutá kola, motor, nabitou baterii a když budou kola vyfouknutá, že to asi daleko nedojedete..... Takže stálí uživatelé linuxu již viděli mnoho nadšenců, kterým věnovali svůj, také ne neomezený čas a výsledek byl nulový, proto se s člověkem v úplném začátku raději moc nesvazují.

Jeden můj známý(řekněme Jirka) je například pokročilý v distribuci Gentoo, která vyžaduje opravdu hodně znalostí a času než se zprovozní do "krásného" fungujícího systému. Jirka byl osloven svým známým aby mu zkusil "teda nainstalovat ten linux, když o tom pořád slyší". Takže Jirka se jal práce a věnoval týden svého času zprovoznění a odladění instalace aby nebylo třeba na nic administračního šahat. Po 14 dnech se potkají a Jirka se ptá jak se to jde s tím linuxem. Známý na to, že asi po dvou dnech dostal od jiného člověka windows a že to přeinstaloval a od té doby běží na Win. Jak si myslíte, že se Jirka zachová když požadavek na linux uslyší podesáté? Většina linuxářů tedy skončí ve stavu, kdy buď rovnou odrazují od linuxu (cítí, že by je "nový komunitní člen" stál mnoho hodin), nebo čekají až sami dokážete, že o to máte zájem (již něco znáte, nebojíte se dokumentace a podobně).

12 tomfi tomfi | E-mail | 9. dubna 2008 v 23:20 | Reagovat

Berte to jako objasnění smutného dojmu kterým na vás "komunita" zapůsobila... Jinak moc o komunitě se většinou mluvit nedá, většinu věcí se stejně každý dovídá sám, a znalosti se předávají jako v každém oboru: co si nezkusíš to nevíš. Na co se můžeš zeptat to si nemusíš pamatovat. :)

13 Standa Standa | 9. dubna 2008 v 23:24 | Reagovat

Jasně ok, nic proti vašemu blogu nemám:-) Jsem taky Widlař, ale z donucení. Když jsem si  před dvěma lety koupil svůj notebook, už tam byly Xpéčka. Proto byl o nějakých těch pár tisíc dražší - dneska už bych to neudělal, protože utrácím svoji peníze raději za alkohol:-)

Svoji budoucí konverzi k Linuxu v nejbližších týdnech považuju za postup do vyššího levelu ve světě počítačů. Z uživatele Windows, tzv. BFU:-), jsem postupně došel k "upper intermediate", kterému už prostě nemohou Widle stačit.

14 Prema Prema | E-mail | Web | 9. dubna 2008 v 23:37 | Reagovat

ikdyz preferuji widle, svou praci bych dokazal z 80% delat na "linuxu". Jiz jsem si poradil s vicero distribucemi, prace mi v nich nijak neni neprijemna, ale je pro me lepsi, asi z pohodlnosti, pracovat na widlych. Zrejme to vyladovani mi vadi nejvic.

Planuji tento rok odjed do ciziny a co si myslite ze zanecham doma na pc pro rodinu "linux", sice bude to chtit nejaky ten cas, ale dam si tu praci naucit je s tim pracovat.

Nadpis Linux-system bez budoucnosti jsem myslel tak, ze pokud se nezmeni pristup k propagaci distribuci, bude velmi dlouho trvat nez zacne byt opravdovou hrozbou pro widle.

15 Elvis Elvis | 10. dubna 2008 v 9:25 | Reagovat

Myslim ze jak mezi linuxakama, tak priznivcema windows, se najdou jak fanatici tak i normalni lidi. Jakmile nekdo neco napise ve smyslu lin vs. win tak se vzdy strhne vrava, je to jeden ze zpusobu, jak zvisit ctenost blogu :-)

16 Lapjer Lapjer | 11. dubna 2008 v 4:17 | Reagovat

[15]: Psal jsem tu těsně před Vámi něco na tehle způsob, ale tady se zjevně maže. :] Mno jo, nepohodlné názory. :} Nelze než souhlasit, komunita je různorodá a viditelní lidé (třeba ti fanatici) jsou jen špička ledovce.

17 Mr.Dan Mr.Dan | 11. dubna 2008 v 17:34 | Reagovat

Tak jsem se prolouskal clankem, dodatkem a obema diskusemi. Nadhera, klasicky priklad diskuse o clanku typu GNU/Linux vs windows, nebo Gnome vs KDE ;-)

Co vsak musim rict, je muj dojem z toho clanku. Autor Prema nekolikrat pise, ze psal jen svuj nazor, svoje poznatky. Me ovsem prijde, ze se pan autor rozhodl, ze kdyz vidi spoustu clanku o tom, jak je GNU/Linux skvely a lepsi nez windows, ze udela opacny clanek. Samozrejme je k tomu potreba system vyzkouset, ale kdyz do neceho jdete s umyslem to nasledne zkritizovat, tak se asi moc o vysledek nesnazite. Stejne tak si dokazu predstavit to odmitnuti komunitou po nejakem nezminenem rozpoutavani flejmu.

Proste kdo chce psa bit, hul si vzdycky najde, ale tady jsi se, Premo, nedostal ani k nejake poradne holi a snazis se psa bit steblem travy. Navic je to na tobe videt na sto honu daleko, tak se nediv ze na tebe pak vsichni psi ve vsi stekaji. Najdi si poradnou hul - poznej GNU/Linux poradne, tak, abys vedel, co to znamena kompilovat, binarka, jaky je nejzasadnejsi rozdil mezi distribucemi, jak se v danem desktopovem prostredi delaji ktere bezn  ukony a jake jsou pro to k dispozici nastroje. Pak treba prijdes s nejakou objektivni kritikou a lidi se pod blogem sice stejne zhadaji do krve, ale mezi sebou a ne vsichni proti tobe ;-)

18 vaio vaio | E-mail | Web | 11. dubna 2008 v 23:15 | Reagovat

Je videt, ze autor tohot clanku, jestli se tak vubec da nazvat clovek, ktery dokazal napsat v dnesni dobe takovy blabol nema vubec paru o cem vlastne psal. Chtel bych videt vase rodice, jak pisete, kdyby ihned zacli na linuxu, co by po pul roce rikali na windows. Podil linuxu stoupa, to je vcelku logicke, protoze Mrkvosoft si sam pod sebou piluje vetev a to jak dlouhou dobou vyvoje novych systemu, tak tim, ze vlastne nikdo poradne nevi, jak to funguje a jak se to zachova. Ani nemluve o cenove politice, ktera take neni idealni. Kdyz je ten linux tak spatny a tak spatne se ovlada, proc na nej prechazi mnoho statnich instituci? U nas konkretne Ceska posta bezi cela na linuxovem systemu, protoze si moc dobre spocitala kolik by je stal nakup licenci na software od MS. To ze musite vsechno hledat na internetu, nic vam nefunguje, programy jsou nekompatibilni take neni pravda. To je to same jak kdybyste chtel aby na WinVista vam fungoval program z Win95. To je ta sama blbost. Nekolikrat jsem si overil ze tak jak dokaze vyuzit HW pocitace linux, tak to zadny jiny system nedokaze. Z vlastni zkusenosti muzu rict, ze notebook s linuxem se chova o dobrych 30% vykoneji nez s WinXP a to ani nemluve o Viste. Take bych byl velice opatrny s tvrzenim ze nejlepsi volbou na desktop je WinXP SP2 PRO/HOME. Linux uz davno neni jen o prikazove radce. Navic kdyz si srovnam plnou instalaci napr. Fedory 8 tak svoji velikosti dosahuje maximalne 2/3 zakladni instalace WinVista a to v ni jsou uz vsechny aplikace. Doinstalujte do WinVista SP1 a mate 15GB v haji a to jste jeste nenainstalovali zadny program. Samozrejme  na zacatku je potreba si zvyknout na to, ze nemate v pocitaci disky C, D, E ale pouze /  pokud to ale cloveku dela problem zvyknout si na to, neni problem podobne rozdeleni vytvorit i v linuxu a kdo take rika ze rozdeleni systemu Windows-Program Files-Documents and Setting je "standart"? stejne tak do muze byt dev-etc-home-var je to jen o zvyku. Existuje v soucasnosti jiz nekolik linuxovych distribuci, ktere svou jednoduchosti a to jak instalace, tak celkove prace znacne prevysuji systemy Windows. Myslim ze nejdrive byste mel vice do linuxu zabrousit a vyzkouset o mnoho vice distribuci a o mnoho dele je testovat nez neco takoveho napisete, protoze delate si tim ostudu akorat vy sam.

19 Prema Prema | E-mail | Web | 12. dubna 2008 v 14:12 | Reagovat

opet jsem si po sobe precetl svuj clanek, abych netvrdil neco, co jsem nenapsal. Vetsina "linuxovych fanatiku", i uzvivatel VAIO [18], vyjmou z clanku zaporne veci, tykajici se jen linuxu, a na to reaguji. Clanek neni nijak zaporny na linux, i kladne ho hodnoti!!!!!!

Mnozi proste nedokazi prekousnout nazor jineho (at je jakykoliv), ktery neni souhlasny z jejich vlastnim.

20 Newkiller Newkiller | 12. dubna 2008 v 14:40 | Reagovat

[19], No jo,ale uvedom si,ze ten clanek je blabol...

To,co jsi napsal by mohl kdokoliv odkojeny na *nixovych OS rict o windows...

Navic mnohe "fakta" v tvem clanku jsou nepodlozena a jinym lidem se nic takoveho nestalo...

A prosim,nenazyvej nas "linuxovymi fanatiky",protoze tve nazory (a hlavne nadpis tveho blogpostu) mi pripada jako od windows. fanatika... :-)

21 Extak Extak | E-mail | 24. dubna 2008 v 0:54 | Reagovat

Jen bych rád přihodil pár vlastních postřehů ze světa OS. Sám už přes rok používám Ubuntu, ve škole Win XP, Cent OS, někdy i něco z rodiny BSD a od nedávna i Visty. Jinak jsem od mala vychován na windows.

Musím říct, že snad nejhorší zkušenosti mám s Vistama. Líbi se mi teda jak vypadají, potrpím si na hezkou tvářičku :-) . Tady chlapíci od Billa udělaly kus práce a všechno opravdu vypadá moc hezky. Ale tím to tak jako končí. Docela bojovka byla sehnat potřebné ovladače aby můj notebook běžel jak má. A nejvíc mě Windows zklamaly při nastavení sítí. Hodně cestuju mezi domem, přítelkyní, privátem a školou a Visty na mě neustále něco hlásí a pořád někde něco nastavuju.

Skoro každá druhá aplikace, kterou jsem si chtěl na Visty nahrát nešla a nikdo vám neřekne proč. Hodiny na googlu to většinou nějak vyřešili.

Nevim, jestli je dobre srovnavat Linux s Win XP. Win XP je tady mnoho let a všichni jsou na něj zvyklí i na jeho výstřednosti. Jeden můj kolega chdí na předmět týkající se Windows desktopů a serverů a učí je tam, že přesný popis krok za krokem jak něco udělat a běda jak to člověk splete. Nainstaluj něco v obráceném  a celý to jde do kytek.

Na Linuxech vidím jako výhodu to, že je přesně dané a popsané co ten systém dělá. Když něco nejde, vždy se dá z nějakého logu, nebo výpisu programu dopátrat co mu vadí.

U Win XP, když něco nejde není moc šancí zjistit co mu vlastně vadí.

Když se teď po roce používání Linuxu sednu ve škole k Win XP, tak obvykle pěním vzteky, že ta "herka" nic neumí :-)

22 Lucie Lucie | E-mail | Web | 28. dubna 2008 v 19:19 | Reagovat

Drahý Windowsácký pisateli. Oceňuju vaši snahu zkritizovat pod vlivem monopolu Windlu celý náš systém. Bohužel, jak vidíte, my se nedáme. Čímpak to asi bude, že to tolik lidí chrání, hm? Třeba tím, že opravdu lidem vyhovuje, když ho poznají. A to taky znamená, že Linux má budoucnost, protože se vždycky najde kopa lidí, kteří jsou ochotní ho dále rozvíjet. Prosím vás, jděte si za svejma Windowsáckejma kamarádama, kteří se jenom pasou po penězích->po vašich penězích! A vy jste jim za to nepohodlné, odporné softwarové nic vděční a zasypáváte je prachama. Myslím, že pokud tu někdo má právo srovnávat, tak to určitě nejste vy, ale někdo, kdo vyrůstal jak s Windowsem, tak s Linuxem a má s nimi bohaté zkušenosti. Za prvé-mám na svém PC jak Windows xp professional, tak Mandrivu a Kubuntu. Se všema jsem rostla od mala, ale v šesti letech jsem Windows, a už jsme tenkrát měli jakýkoli, zavrhla. Proč? Bavilo mě poznávat a dělat si svoje věci stejně jako mít svůj svobodný operační systém na míru. A tak jsem pořádně prohrábla Kubuntu. Dnes je mi dvanáct let, orientuju se v CSS a HTML a trochu rasisticky odsuzuju Windows kamarády, co o sobě tvrdí, že "jsou profesionály v daném oboru". Podívejte se, když se vám Linux nelíbí, mazejte zpátky k primitivním prosionálním BFU Windl klikačům, ale neberte nám Linux! Až s ním budete tak dlouho jako já, možná poznáte, co je v něm. Zjevně vás odrazuje, že ve Windlu všechno udělá systém za vás. Ve skutečnosti udělá primitivní nesmyslnou blbost, která se v Linuxu dá udělat stokrát líp přesně pro vaši potřebu. S pozdravem něko, kdo na rozdíl od vás ví, o čem mluví.

23 Lucie Lucie | E-mail | Web | 28. dubna 2008 v 19:32 | Reagovat

Možná se podívat na:

www.root.cz

www.abclinuxu.cz

www.linuxsoft.cz

www.ubuntu.cz

...a jiné. Jsme to co jsme s počítačem, který je takový, jako my-volím Linux, protože volím sebe.

24 Premek Premek | E-mail | Web | 29. dubna 2008 v 14:36 | Reagovat

Ale otazkou je, jestli se mam hrabat v OS nebo rovnou makat na svych vecech. Jakyma prachama? To ze jsem zplatil 2000 za legalni windows, mi nijak neprislo nevhod. Podle me je to slusna cena. Kdyz jsem mel jakykoliv problem, tak se mi technicke centrum venovalo.

"Linux má budoucnost jedině pro servrová a síťová řešení. Tam disponuje a je velmi dobrý, až vynikající."

Tohle jste asi necetli v clanku, no neva. :)

A stale si myslim, ze plati toto: "Linux je dobrý pro nudící se lidi, ketří již neví, co dělat na Windowsech."

PS:pouzivali jste nekdy legalni windows?

25 Lucie Lucie | E-mail | Web | 29. dubna 2008 v 19:06 | Reagovat

Reakce na  výše zmíněné P.S.: mám snad používat nelegální? Přiznejme si, že mám legální verzi Windlu, ale jen aby si na něm bratr pařil hry. Linux je dobrý pro všechny lidi, kteří nechtějí zůstat na úrovni BFU, mám-li vaše tvrzení převést do svého slovníku

26 Nexina Nexina | 29. dubna 2008 v 19:40 | Reagovat

Majiteli blogu, nic si z "Linuxáků" nedělej. Lucii, jíž patří  např. komentář č.22, č.23, a č.25, znám osobně, dokonce s ní chodím do třídy. Za to, co Ti teď napíšu, ikdyž to je jen suchý konstatování, proti mě poštve celou třídu. Ať si. Já si žiju svůj život a ona nemá právo mi do něj kecat. Jenže to jí "asi" nedochází. Nojo, to Víš když je to Linuxácká expertka, jak prohlašuje.

Přejděme k tomu, proč většina komentářů pod tímto článkem patří právě oně nepočetné skupině uživalelů Linuxu. Zkrátka: Miícrosoft je moc velká skupina uživatelů na to, aby je museli zajímat "Linuxáci". Linuxáků je tak málo, že vytvářejí, jak říkají někteří Windowsáci, tzv. tlupy. Prostě potřebují víc lidí do party, aby mohli pomlouvat Windows a hledat na něm mouchy. Linuxáci nám, Windowsákům nadávají že jim "bereme jejich Linux" a pořád mají kecy jak je Wind blbej a pod. Jenže to dělají přesně oni. Častý jev. A to, že v šesti letech Wind zavrhla když to měla odzkoušeno, se mi nezdá. Před rokem, kdy u nás bývala na počítači, neuměla ani pořádně psát na klávesnici, natož něco udělat. Za ten rok se dostala tam, kde je. Myslela jsem to tak, jak míří tvé názory na ni. Už mě tohle psaní nebaví. Tak Ti přeji hodně štěstí v Tvém boji proti tlupám "Linuxáků" na Tvém blogu. Víš co chceš. Oni neví co říkají. Snad sem ještě někdy zabloudím.Zatím zdravím.

27 Lucie Lucie | E-mail | Web | 30. dubna 2008 v 16:49 | Reagovat

Za předpokladu, že Windows stojí 2000Kč, tedy každá chyba za deset halířů, Linux nestojí nic. Za předpokladu, že tolik platíme za jeho úroveň, stojí Linux něco před dva miliony dolarů. P.S.: Víte, kolik by měl Billy Gates peněz, kdyby za každou chybu ve Windowsu dostal 50 centů? Nooo, přibližně stejně, jako teď. A ty, drahá Nexino, se všelaskavě nepleť do sporů, o kterých nevíš absolutně nic. Víte co? Mějte si každej takovej OS, jakej chcete, my Linuxáci se vám akorát snažíme říct, že existuje i jiná, lepší alternativa. Do světa BFU vás pozdravuje jedna z největších podpůrkyň Linuxu

28 Premek Premek | E-mail | Web | 30. dubna 2008 v 22:10 | Reagovat

Jenom by me zajimalo, kdyby situace byla takovato:

95% PC pod "linuxem" a zbytek vsichni ostatní.

Myslim, že by nestačili opravovat chyby a zneskodnovat viry. Bylo by zajímavé sledovat, jak by si "linux" vedl pod takovýmto náporem uživatelů. Asi by už nebyl tak vychvalován.

29 Lucie Lucie | E-mail | Web | 1. května 2008 v 11:03 | Reagovat

V tom případě by byla spousta spokojených Linuxáků a pár zhroucených Windowsáků, kteří by nepobírali ani ty nejjednoduší operace v Linuxu. Už jsem se zmínila, že vám na Linuxu viry nic neudělají, protože pokud jste přihlášen jako uživatel a ne jako root, viry se jednoduše nemohou nainstalovat? A v rootu se pracuje, pouze chcete-li něco zásadního změnit či nainstalovat. Ovšem respektuji to, že tyhle věci neznáte, když máte Windows. P.S.: dobrý pokus o to nás setřít. A nemusíte psát Linux v úvozovkách,. celkově to sice je GNU/Linux, ale i jenom Linux zobecnělo

30 Lucie Lucie | E-mail | Web | 1. června 2008 v 12:43 | Reagovat

P.S.: Napadlo vás vůbec, proč vlastně jsou viry? Viry vyrábějí lidé spolupracující s antivirovejma ochranama. Normal vyrobí vir, antivir vyrobí ochranu a vy jste nuceni ji koupit. Je to primitivně jednoduchý a ještě na tom bohatnou. Jenže když na Linuxu nejde vydělat a všechno na něm je open-source, nebylo by výhodné dělat viry i pro Linux. Chápete, co tím chci říct?

31 Premek Premek | E-mail | Web | 1. června 2008 v 22:14 | Reagovat

A hele, dalsi konspiracni teorie...........

Nebo se to da aplikovat i takto: Linux je zdarma, aby se dostal do kazdeho PC a lidi stojici v pozadi si stahuji osobni data.....

Nebud trapna...............

32 Lucie Lucie | E-mail | Web | 2. června 2008 v 15:20 | Reagovat

Tady jde vidět, že prostě víš o Linuxu absolutní fekálii. Nechci být vulgární, ale prostě už to tak musím říct, jdi si za svejma drahocennejma Windowsáčkama a zůstaň si na úrovni BFU, když se ti to tak líbí, stejně jako každej rok dvakrát přeinstalovávat Windle a bezvýsledně se snažit o práci ve Windows, ale nerej do Linuxu, když o něm ani nechci říkat co. Prostě přestaň psát rádoby odborný články jen proto, že si chceš dokázat, že seš King a všichni z nás Linuxáků jsou naprostý nuly. Když jseš tak inteligentní, zkus třeba napsat Linusovi Torvaldsovi o tom, co tady píšeš, a do očí mu řekni, že prostě Linux nestojí za nic. Nebo si zkus sám napsat něco takovýho a pak házej machry. Dík za pozornost.

33 Premek Premek | E-mail | Web | 2. června 2008 v 23:04 | Reagovat

klidne mu reknu svuj nazor do oci, ja se za nej nestydim. Jde videt, ze zrejme nechapes vyznam vet. Precti si jeste jednou clanky venovane linuxu.........

34 Lucie Lucie | E-mail | Web | 16. července 2008 v 12:45 | Reagovat

LOL, spíš jde vidět, že nemáš páru absolutně o ničem a nejsi schopen unést pravdu. Asi jsi nepochopil ty mě. Až napíšeš operační systém, který je lepší než Linux, bude mít víc programů, lepší podporu a lidi ho budou děsně žrát, dej vědět. Ráda se zasměju.

35 Lucie Lucie | E-mail | Web | 16. července 2008 v 12:47 | Reagovat

technické centrum- zkusil jste vyvolat náhodný restart ? xD

36 Grelek Grelek | E-mail | Web | 11. srpna 2011 v 14:41 | Reagovat

Jen k OpenSuse. Nyní je to perfektní volba pro server i programátory..

Současná verze Ubuntu 11 něco, nestojí co se týče přechodu z Windows za nic! Okna se maximalizují a zavírají vlevo, divný Start panel.......

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama